Mis on Pärnumaa matkamäng?

Pärnumaa matkamäng on toimunud juba 25 aastat, alati septembri viimasel nädalavahetusel. Algselt peamiselt skautidele-gaididele mõeldud üritusest on välja kasvanud kõigile avatud ja jõukohane seikluslik matkamäng. 


Matkajad peavad 3-6 liikmelistes võistkondades läbima kaardile märgitud punkte ning lahendama erinevaid ülesandeid. Raja läbimine ei ole aja peale, oluline on punktides antavad ülesanded hästi sooritada.


Rajad on erineva pikkusega ja võistlus toimub 3 vanuseklassis. Seega on igaühel võimalus leida oma võimetele vastav rada.


Punktides lahendatavad ülesanded nõuavad osavust, täpsust ja kiirust. Kuid on ka loomingulisust ning kavalust nõudvaid punkte.Traditsioonilisemad teemad on lõkke tegemine, esma-abi,  sõlmed, lõhnade-maitsete-helide tundmine, taime- või loomaliikide määramine. Igal matkamängul saab ka midagi uut õppida.


Kõige pikemal, Rändajate rajal, on ka veidi ekstreemsemaid lõike, nagu jõe või soo ületamine, seiklusraja läbimine või tornist laskumine.Matka lõppu jõutakse väga erinevate emotsioonidega. Kellele oli matk liiga lühike, kelle jaoks liiga pikk, kellel oli palav, kellel janu... Leidub villis jalgu ja väsinud õlgu.
Hoolimata raskest päevast hiilib peagi ligi mõte, et võiks ju uuesti teha!

Liikumine värskes õhus, lõbusad ülesanded, sügisene Pärnumaa ja eelkõige parimad matkakaaslased - kõike seda pakubki Pärnumaa matkamäng.

Kohtumiseni septembris!


Kairi,
Tori gaid
osalenud matkamängudel alates 1999. aastast